Terapeutické aktivity v našom centre

Terénna terapia - Hrešná (október 2022)


Terénna terapia - Botanická záhrada UPJŠ Košice (marec 2023)

Spolu s pacientami sme sa zúčastnili výstavy orchideí v botanickej záhrade. Spoznávame krásno v sebe i okolo seba. "Kvetina nemyslí na to, aby konkurovala kvetine, ktorá je vedľa nej. Jednoducho kvitne." (Zen Shin) 


Terénna terapia - Zelený dvor (apríl 2023)

"Ak nájdeš v živote cestu bez prekážok, určite nevedie nikam." (Maxim Gorkij)
Aj my sme si takou prešli počas terénnej terapie spolu s pacientmi. 9km chôdze, studený vietor i aprílové slnko...tak ako v živote.  


Terénna terapia - Slovenské technické múzeum v Košiciach (máj 2023)

"História nie je pohľad, ale zodpovednosť." (Ján Patočka)

Spolu s pacientami sme počas terénnej terapie navštívili Slovenské technické múzeum a načreli do histórie...zistili sme, že sme starí keďže mnohé veci, ktoré sme používali, sú už artefaktami v múzeu, no zároveň sme obdivovali ľudský um a vynaliezavosť. Stále je možnosť sa niečo nové naučiť od našich predkov, chce to však pokoru UČIŤ SA OD DRUHÉHO. 


Terénna terapia - Horný Bankov (máj 2023)


"Priateľstvo sa rodí v tom okamihu, keď jeden človek hovorí druhému: "Čo!? Ty tiež? Myslel som si, že som jediný." (C.S.Lewis)

V procese liečby závislosti je nevyhnutné vytvárať priestor pre stretnutie sa, rozhovor a zdieľanie...príroda, prechádzka a spoločný čas jedenia to vytvára. Terénna terapia na Horný Bankov bola plná zaujímavých rozhovorov, humoru či "blúdení", taktiež veľkodušnosti a pozornosti voči druhému. Zrazu sa v tom boji človek necíti tak sám.